Polska Izba Gospodarcza
Transportu Samochodowego i Spedycji

paź
paź

Konferencja przewozowa PIGTSiS – 28 października 2021 r.

Tagi: , ,

W dniu 28 października 2021r.  w Kielcach podczas drugiego dnia  XV Międzynarodowych Targów Transportu Zbiorowego TRANSEXPO  Polska Izba Gospodarcza Transportu Samochodowego i Spedycji organizuje konferencję przewozową z elementami warsztatów dedykowanych  osobom mającym do czynienia z procedurami zarządzania publicznym transportem zbiorowym, w tym organizacją
i wykonawstwem  przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej. Współorganizatorem konferencji są Targi Kielce.

 

Program konferencji:

  1. Usługi przewozowe o charakterze użyteczności publicznej w kontekście systemowych kontroli realizowanych przez Urzędy Wojewódzkie w zakresie rozliczania przewozów, ustalania wysokości należnej rekompensaty oraz wielkości środków pochodzących z budżetu Państwa.
  2. Nota, czy Faktura VAT? Aktualne orzecznictwo dotyczące rozliczania linii autobusowych użyteczności publicznej w Polsce na podstawie prawomocnych rozstrzygnięć odpowiednio WSA i
  3. System poboru opłat e-TOLL za przejazdy wybranymi odcinakami autostrad, dróg ekspresowych i krajowych;  doświadczenia z pierwszego miesiąca obowiązywania.
  4. Ubezpieczenia firmowe; możliwość obniżenia kosztów i poszerzania zakresu ubezpieczeń. Dobre praktyki bezpośredniej umowy z ubezpieczycielem, a  wsparcie brokerskie poparte doświadczeniem i znajomością rynku.
  5. Europejska Karta Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego jako platforma wymiany wiedzy służącej  wspieraniu i rozszerzaniu społeczności interesariuszy brd. Dzielenie się doświadczeniem
    i dobrymi praktykami filarem EK BRD w systemie zarządzania bezpieczeństwem flotowym pojazdów.

Lokalizacja

Konferencja odbędzie się w dniu 28 października br. w godz. 11:00-13:00 w Hali Wystawienniczej E  Targów Kielce  w sali nr 3 (na piętrze).

 

Rejestracja uczestnictwa

Warunkiem uczestnictwa w Konferencji jest elektroniczne zgłoszenie uczestnictwa i złożenie oświadczenia „covidowego” na adres e-mail: konferencjapigtsis@onet.pl. Przedmiotowe oświadczenie będzie każdorazowo weryfikowane przed wejściem na salę  konferencyjną.