Polska Izba Gospodarcza
Transportu Samochodowego i Spedycji

Cze
Cze

Wystartował nowy system poboru opłaty drogowej e-TOLL!

Tagi:

Informujemy, że  PIGTSiS otrzymała z Ministerstwa Finansów komunikat, że 24 czerwca został uruchomiony nowy system poboru opłat drogowych w Polsce e-TOLL. Wszystkie niezbędne informacje można znaleźć na stronie www.etoll.gov.pl, która jest już dostępna w 9 wersjach językowych (BY, CZ, DE, EN, LT, PL, RU, SK, UA).

 

Uruchomiono pierwsze Miejsca Obsługi Klientów (link).

Telefoniczne Centrum Obsługi Klienta udziela całodobowo informacji w 4 językach (polskim, angielskim, niemieckim, rosyjskim). Użytkownicy mogą korzystać z pomocy konsultantów pod numerami telefonów:

  • 800 101 101 – numer bezpłatny dla użytkowników telefonów stacjonarnych w Polsce
  • +48 22 521 10 10 – numer płatny dla użytkowników telefonów komórkowych oraz dla użytkowników z zagranicy – opłata za połączenie zgodna z cennikiem operatora

Do dyspozycji użytkowników jest również adres mailowy kontakt@etoll.gov.pl.

 

W załączeniu przesyłam dodatkowe materiały informacyjne, z prośbą o ich udostępnianie, w miarę możliwości dostępnymi Państwu kanałami komunikacji.

W załączeniu znajdą Państwo:

  • ulotkę „e-TOLL. System poboru opłaty elektronicznej w Polsce”
  • mailing „Uruchomienie poboru opłat w systemie e-TOLL”
  • pakiet infografik
  • grafiki związane z organizacją miejsc poboru opłaty na odcinkach Konin-Stryków (autostrada A2) oraz Bielany Wrocławskie-Sośnica (autostrada A4)
  • animację o e-TOLL (link)

 

Zachęcamy także do zapoznania się i rozpowszechniania komunikatów poniższych komunikatów. Szczególnie istotne są kwestie rozpowszechniania informacji związanych ze zmianą organizacji miejsc poboru opłat na odcinkach Konin-Stryków (autostrada A2) oraz Bielany Wrocławskie-Sośnica (autostrada A4)

  • 24 czerwca startuje system e-TOLL (link)
  • Ruszamy z e-TOLLem (link)

Więcej informacji w zakresie organizacji miejsc poboru opłat na odcinkach A2 i A4 można znaleźć na stronie etoll.gov.pl (link)

 

Ze strony ministerstwa finansów osobami do kontaktu, w razie Państwa pytań pozostaje: Pani Marta Szczepańska marta.szczepanska@mf.gov.pl tel. 694 46 61 lub Pan Łukasz Chmieliński lukasz.chmielinski@mf.gov.pl  tel. 508 155 792