Polska Izba Gospodarcza
Transportu Samochodowego i Spedycji

mar
mar

Spotkanie Informacyjne w sprawie: zmiany ustawy o publicznym transporcie zbiorowym i nowej ustawy o Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych

Tagi: , , ,

Polska Izba Gospodarcza Transportu Samochodowego i Spedycji zorganizowała w dniu 27.03.2019 r. w Starym Mieście k/ Konina „Spotkanie Informacyjne w sprawie: zmiany ustawy publicznym transporcie zbiorowym i nowej ustawy o Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. W Spotkaniu uczestniczyło łącznie 108 osób z 34 firm zajmujących się wykonywaniem przewozów regularnych oraz 39 gmin i powiatów zajmujących się organizowaniem autobusowych przewozów publicznych.

W czasie spotkania zadawano pytania, na które PIGTSiS nie mogła udzielić jednoznacznej odpowiedzi, albowiem proponowane zapisy tych projektów nie precyzują konkretnie zgłoszonych problemów.

Najważniejsze zgłoszone podczas tego Spotkania problemy i wątpliwości, zamieszczamy w załączonej notatce informacyjnej z tego spotkania (do pobrania na dole strony). Uwagi te zostały także przekazane do Ministerstwa Infrastruktury: