Polska Izba Gospodarcza
Transportu Samochodowego i Spedycji

sty
sty

OTWARCIE STACJI LCNG W PKS LUBIN S.A

Tagi:

W dniu 19.01.2023 r. miało miejsce symboliczne otwarcie stacji tankowania gazem CNG, która mieści się w siedzibie PKS Lubin S.A. ul. Ścinawska 22, 59-300 Lubin.

Wydarzenie to było zwieńczeniem projektu wymiany ponad połowy taboru wykorzystywane do obsługi Lubińskich Przewozów Pasażerskich na autobusy napędzane gazem CNG.

PKS Lubin zdecydował się na wybudowanie stacji ze zbiornikiem na LNG, które jest sprowadzane z gazoportu w Świnoujściu, a następnie regazyfikowane do postaci sprężonej – CNG.

Dzięki temu gaz wykorzystywany do zasilania autobusów jest najwyższej jakości, a koszty eksploatacyjne stacji są niższe niż w stacjach sprężających gaz z sieci.

 

Wkrótce PKS Lubin S.A. uruchomi sprzedaż gazu CNG przewoźnikom zainteresowanym zakupem tego paliwa. Dodatkowo rozważana jest możliwość rozbudowy stacji, aby umożliwić tankowanie także pojazdów napędzanych LNG.

 

W załączeniu „Notatka z wydarzenia’ oraz link https://drive.google.com/file/d/1r2PL6OCkfrsJjt8k7ve2WW5sRXXZzyYE/view?usp=share_link z krótkim filmem