Polska Izba Gospodarcza
Transportu Samochodowego i Spedycji

cze
cze

Odpowiedź z Ministerstwa Infrastruktury na pismo PIGTSiS ws. braku środków finansowych w budżecie Państwa na pokrycie utraconych przychodów z tytułu honorowania przez przewoźników i operatorów ustawowych uprawnień pasażerów do ulgowych przejazdów

Tagi: , ,

W nawiązaniu do wiadomości zamieszczonej w dniu 17 maja 2023 r., w której informowaliśmy, że zostało wysłane do Ministra Infrastruktury oraz Ministra Finansów pismo, w którym informowaliśmy, że – zdaniem PIGTSiS – od września br. prawdopodobnie zabraknie środków finansowych w budżecie Państwa na pokrycie utraconych przychodów z tytułu honorowania przez przewoźników i operatorów ustawowych uprawnień pasażerów do ulgowych przejazdów, informujemy, że w dniu 26.06.2023r. otrzymaliśmy odpowiedź podpisaną przez Pana Rafała Webera – Sekretarza Stanu w Ministerstwie Infrastruktury.

Z pisma wynika, że stosowne wyliczenia potrzeb poszczególnych województw na takie środki finansowe, w razie braku tych środków, powinny być kierowane bezpośrednio do Ministra Finansów.

Ponadto informujemy, że obecnie w Sejmie trwają już prace nad nowelizacją budżetu, ale w tych procedowanych dokumentach [druki Sejmowe nr 3322 oraz 3323] nie widzimy żadnych dodatkowych środków przeznaczonych dla poszczególnych województw na dopłaty przewoźnikom i operatorom z tytułu honorowania uprawnień pasażerów do ulgowych przejazdów.

W załączeniu skan tego pisma l.dz. DBI-3.070.22.2023 r. z dnia 21 czerwca 2023 r.